Jurgita Choromanskytė

J.Choromanskyte (1)Pasaulį atradau pati
Gimiau 1981 metų rugpjūčio 10 dieną Klaipėdos mieste. Mano tėtis Balys yra laivavedys jūrininkas, o mama Rūta yra profesionali pardavimų vadovė. Augau su jaunesne seserimi Ieva ir būriu draugų. Tėveliai ilgai manęs už rankutės nevedžiojo, bet leido pasaulį atrasti pačiai. Būdama paauglė lankiau viską: nuo choro iki rankinio, nuo teatro iki braižybos kursų. Jei kokio užsiėmimo trūkdavo, pati susikurdavau ir draugus įtraukdavau.

Laimės už Atlanto nelikau ieškoti…
2000 m. baigusi Klaipėdos miesto „Versmės“ vidurinę mokyklą, buvau pakviesta studijuoti ir gavau stipendiją Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštojoje mokykloje (dabar – LCC Tarptautinis Universitetas). Po pirmųjų studijų metų išvykau į Jungtines Amerikos Valstijas, kur vienerius metus mokiausi ir gyvenau pagal jaunimo mainų ir kultūros programą. Tai buvo įdomi patirtis, atvėrusi akis ir leidusi suprasti, kad tik pats žmogus yra savo gyvenimo kalvis. Daugelio nuostabai, laimės už Atlanto ieškoti nelikau, bet grįžau į gimtąją Lietuvą. 2005 metais baigiau Universitetą ir įgijau verslo administravimo ir vadybos specialybę su gretutine sociologijos specialybe.

… ją atradau Lietuvoje
Dar studijuodama antrame kurse, ėmiausi politinės veiklos, pradėjau dirbti Liberalų sąjungos (vėliau Liberalų ir centro sąjungos) Klaipėdos skyriaus administratore. Universitete su kolegomis įkūrėme LCC politikos klubą. Prieš Lietuvai stojant į Europos Sąjungą ir tampant NATO nare surengėme ne vieną renginį šiomis temomis. 2006 metais kartu su liberalais, siekiančiais moralios politikos, palikau LiCS ir įstojau į Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partiją. Buvau net dviejų Klaipėdos skyriaus pirmininkų pavaduotoja. O šiuo metu esu viena iš nedaugelio moterų išrinktų į LRLS Valdybą. Tuo pat metu einu LRLS kultūros komiteto pirmininkės pareigas.

Gyvenimo mokykla – visuomeninė veikla
Tikiu, kad stipri pilietinė visuomenė ugdo laisvus, atsakingus piliečius. Todėl aktyvi veikla su bendruomene man yra labai svarbi, visų pirma kaip solidarumo forma, visų antra kaip puiki gyvenimo mokykla. Savanorišką veiklą pradėjau vertėjaudama ir vykdydama projektus Vakarų Lietuvos vartotojų federacijoje. Vėliau kartu su kolegomis įkūrėme diskusijų klubą „Kalbėkime atvirai“, kuris sėkmingai veikė kelerius metus. Dalyvavau ir Lietuvos liberalaus jaunimo bei Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubo veikloje. Dar 2009 metais įgyvendinau savo idėją įsteigti seminarų internetu portalą, taip gimė www.e-akademija.lt. E-akademijoje vyko apie pusšimtis seminarų ugdančių brandų liberaliosios demokratijos pilietį.

Jaunimo reikalų koordinatorė – vienas įdomiausių mano veiklos periodų
2005 m. dar nebaigusi studijų, pradėjau dirbti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sekretoriate, kur ėjau vyr. specialistės pareigas. Po metų laimėjau valstybės tarnybos konkursą ir pradėjau eiti Klaipėdos miesto Jaunimo reikalų koordinatorės pareigas. Tai vienas įdomesnių mano veiklos periodų. Šiandien matydama gausų būrį jaunuolių, aktyviai įsitraukusių į visuomeninę veiklą, veikiantį ir jaunų klaipėdiečių širdyse įsitvirtinantį atviros erdvės jaunimo centrą, naujas ir atsakingas jaunimo organizacijas galiu tik pasidžiaugti, kad galėjau bent trumpai dalyvauti jaunimo politikos formavime Klaipėdos mieste.

Jauniausia Klaipėdos miesto Tarybos narė
2007 m. vasarį klaipėdiečiai pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą išrinko mane į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą. Esu jauniausia iki šiol buvusi miesto tarybos narė, o tai gana nelengva pareiga ir atsakomybė. Svarbiausios mano veiklos sritys taryboje – pilietinė visuomenė, neformalus ugdymas ir jaunimas bei viešųjų paslaugų miestiečiams prieinamumas ir kokybė. Todėl ir darbavausi Ugdymo ir jaunimo reikalų komitete ir dvi kadencijas buvau deleguota į Klaipėdos miesto Jaunimo reikalų tarybą. Savo veikloje esu nuosekli. Paauglystės metais padarytas atradimas, kad pats žmogus yra pajėgus kurti savo pasaulį, mane skatina aktyviai siekti jauno žmogaus ugdymosi ir tobulėjimo laisvės. Noriu matyti Lietuvą, kurioje auga unikalios kuriančios asmenybės. Klaipėdiečiams antrą kartą delegavus mane į miesto tarybą, ir toliau tęsčiau savo veiklą jaunimo srityje. Esu įsitikinusi, kad miestas gyvas tiek, kiek jame sau vietą randa jaunas žmogus.

Tarp Klaipėdos ir Briuselio
Tapusi Klaipėdos miesto tarybos nare, taip pat gavau kvietimą dirbti Europos Parlamento nario Eugenijaus Gentvilo padėjėja ir teko dalį laiko praleisti Briuselyje, Belgijoje. Puikios užsienio kalbos žinios, gyvenimas ir mokslai tarptautinėje aplinkoje leido greitai ir nesudėtingai prisitaikyti prie kasdienio darbo ne lietuvių kalba. Į Europos Parlamentą grįžau ir po 2009 m. rinkimų, nes savo padėjėjų komandai vadovauti mane pakvietė pagal Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio sąrašą išrinktas filosofas ir akademikas Leonidas Donskis. Į Europos sostine tituluojamą Briuselį 2009-ųjų vasarą krausčiausi jau antrą kartą. Sudėtingas gyvenimo periodas, kuomet daugiau nei dvejus su pusę metų teko gyventi tarp Klaipėdos ir Briuselio, šį kartą paskatino daryti svarbius sprendimus. Nusprendžiau iškeisti vietos politiką į europinę, atsisakydama Klaipėdos miesto tarybos narės mandato ir pasinerdama į darbą Europos Parlamente. Šiandien esu tikra, kad europinė politikos patirtis pravers ir dirbant Klaipėdos miestui bei klaipėdiečiams.

Kaip žmogus tampa asmenybe?
Kiek leidžia veikla, stengiuosi lankytis koncertuose, renginiuose, leisti laiką su šeima ir draugais. Tačiau paties laisvalaikio turiu gana mažai. Vienas užsiėmimas, kuriam visuomet surandu laiko – papildomos studijos ar mokslai. Mano moto – žmogus negimsta visko žinodamas, mokymasis ir patirtis padaro iš žmogaus asmenybę – skatina mane išnaudoti visas galimybes tobulėti, mokytis ar perskaityti naudingesnę knygą. Tarp labiau įsimintinesnių ir išskirtinių mokslų galiu paminėti  laimėtą stipendiją ir kvietimą dalyvauti Džordžtauno Universiteto (JAV) tarptautinėje programoje, Tarptautinio Respublikonų Instituto organizuotus mokymus jauniesiems Rytų ir Centrinės Europos politikos lyderiams, studijas Friedrich Naumann e-akademijoje. Politinė veikla paskatino susidomėti politinių strategijų ir komunikacijų mokslais, kurių semtis, be  tarp daugelio mokslo ir pasaulinio lygio profesionalus buriančių institucijų, teko ir Oksfordo Universitete. Tačiau, likau ištikima Klaipėdai ir uostamiesčio aukštosioms mokykloms, todėl 2014 m. baigiau Klaipėdos universiteto medijų ir komunikacijos magistro programą. Įgyta politinės bei viešosios komunikacijos patirtimi teko pasidalinti ir su studentais. Du semestrus dėsčiau Klaipėdoje veikiančioje Socialinių mokslų kolegijoje.

Kai neužsiimu politika …
Mėgstu keliauti ir pažinti įvairias kultūras. Tik daugiausia keliauti tenka darbo ar visuomeninės veiklos reikalais, tad su pasauliu ir kultūromis daugiau susipažįstu bendraudama su kolegomis bendraminčiais iš įvairių šalių, nei turistaudama ar poilsiaudama atokiausiose žemės vietose. Nesu sportuojantis žmogus, bet labai mėgstu vaikščioti, o progai pasitaikius, niekada nepraleidžiu galimybės pačiuožinėti. Dailusis čiuožimas – mano mėgstamiausia sporto šaka. Paauglystės metais buvau mūsų čempionų Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko fanų klubo narė. Na, o jau beveik pusę metų mano dėmesys, energija ir laikas skiriamas mano sūnui Liutaverui, kurio susilaukėme kartu su vyru Liutauru. Sukūrusi šeimą supratau, kad Klaipėdai yra kur stengtis, kad ji taptų patogesnė šeimoms auginančioms vaikus. Todėl, jei tektų darbuotis Klaipėdos miesto taryboje antrą kadenciją, miesto subalansavimas šeimai būtų mano prioritetu.